... umění, které má duši

Adéla Vášová

Habartov

adela.vasova.@gmail.com

Pokud byste měli zájem o můj výrobek, je třeba si uvědomit, že vše je ruční výroba (od zpracování hmoty, přes tvarování korálků  včetně dírek, až po lakování) a tak je každý výrobek jiný. Korálky se od sebe mohou mírně lišit tvarem či velikostí. Pro někoho to může být vada, pro jiného známka originálu :)

Jsem ráda, že jste zavítali na mé stránky. 

Jmenuji se Adéla a pocházím z malého městečka v západních Čechách. Od mala se věnuji fotografování. To, že mám i jiné umělecké sklony jsem objevila až při návštěvě kouzelného kraje okolo Jablonce nad Nisou. Kdo zná tento kraj, ví, že je proslaven sklem a hlavně výrobou korálků a šperků z nich. Manžel mi nakoupil několik kilo netříděných korálků, něco málo komponentů a začala jsem tvořit své první šperky. Ale pořád to nebylo ono. Stále jsem vzpomínala na to, jak jsem v Železném Brodě obdivovala výrobu vinutých perlí. To by mě naplňovalo mnohem víc, protože bych si design korálku vyrobila celý sama. Jenže, pořídit si kahan, sklo a ostatní věci bylo finančně náročné.

A pak jsem objevila polymer ... 

Polymerových hmot je na trhu velké množství. Mě se nejlépe pracuje s Fimem. Má velkou škálu barev, je zdravotně nezávadný a lze ho koupit v obchodě u nás ve městě. Nejdříve jsem si korálky dělala sama pro sebe, pak jsem je ale zveřejnila na sociální síti a hned mě nakontaktovalo pár kamarádek s tím, že by je chtěly také. Po roce jsem si už pořídila svůj malý eshop na Fléru, který mám dodnes. Z hmoty vyrábím korále a jiné šperky a poslední dobou jím dekoruji i sklo

Když si od Fima potřebuji odpočinout, plstím medvídky nebo korálky. A když si chci odpočinout od obojího, vezmu do ruky foťák a vyrazím na "lov". Na mou fotografickou tvorbu se můžete podívat zde.

V roce 2016 jsem založila stránky, které jsou věnovány kostelům ČR. Uvidíte zde moje fotografie a dozvíte se stručné informace o jednotlivých stavbách.